Ohlédnutí za cestou časem v aule SPŠT aneb jak za vlast padlo téměř 300 kousků pizzy

Ve čtvrtek 26. ledna zorganizoval Studentský Senát na Střední průmyslové škole v Třebíči již druhý ročník obnovené Filmové noci, tentokrát s podtitulem Cesta časem.

Akce započala ve čtvrteční večer, během kterého se postupně v aule naší Střední průmyslové školy sešlo bezmála padesát lidí.

V krátkém závěsu za žáky se nesla i líbezná vůně pizzy, kterou účastníci s velkou radostí uvítali.

Příjemnému pohlazení od pizzy přitakávala rozmanitá paleta deskových, karetních i pohybových her. Pro opravdové „pařany“ byly připravené počítačové hry z dílny žáků oboru IT.

Celé akci avšak bezesporu kralovala „čtveřice“ filmů, pečlivě vybraných Studentským Senátem. Filmy na rozdíl od minulého roku sledovali určité téma, které se vneslo i do podtitulu celé Filmové noci. Na plátně spolu účastníci postupně vyšli z pravěku s filmem RRRrrrr!!! Dále pokračovali do zlaté éry české kultury společně s Adélou, která bohužel ještě nevečeřela. Z malebného období první republiky se účastníci přesunuli do nám už velmi povědomé éry, přistáli totiž v současnosti se snímkem Pidihajzlík.  Po skončení tohoto snímku se účastníci již chystali odstartovat do daleké budoucnosti s Filmem Tron Legacy. Avšak tu záhy silně narazili.

Nastal problém, film nebylo možné zprovoznit. Tu se pomalu začal tvořit pot na čelech organizátorů. Celou situaci poměrně elegantně zachránili samotní účastníci, kteří si vyžádali hudbu. A tak zcela spontánně a mimo program vypukla první „diskotéka“ na SPŠT.

Po tomto nevšedním zážitku se účastníci již vydali do říše snů.

Ráno měli účastníci brzký budíček, poněvadž aula školy musela být připravena pro přednášku inženýrky Dany Drábové. Po bleskovém úklidu, při kterém velmi ochotně účastníci akce pomohli, již jen zbývalo vydat se s lehce unavenýma očima a úsměvem na tváři do výuky.

Celá akce se i přes určité zádrhely nesla ve velmi přátelském, neformální a otevřeném duchu. Žáci i učitelé ze sebe na chvíli shodili tíhu každodenních starostí a bez ohledu na obor či věk se společně dobře bavili.

Již se těšíme na další ročník!