Bezmála 200 žáků diskutovalo o budoucnosti poznávání vesmíru s předním odborníkem v oblasti kosmonautiky Tomášem Přibylem.

Třebíč 5. dubna 2023 – Členové Studentského Senátu SPŠ Třebíč uspořádali na své škole při příležitosti vyhlášení soutěže 3D tisku moderovanou diskusi
s odborníkem na kosmonautiku Tomášem Přibylem.

V první části akce probíhala samotná soutěž. Účastníci dostali měsíc na zhotovení svého modelu. Hlavním tématem letošního ročníku byl vesmír.

Druhou částí akce bylo vyhlášení vítězů spojené s moderovanou diskusí. Tato část akce se odehrávala v aule SPŠ Třebíč, kde se jí zúčastnili spolužáci účastníků soutěže a symbolicky tak své vrstevníky podpořili. Hlavním hostem byl uznávaný odborník na kosmonautiku Tomáš Přibyl, který s žáky ve velmi neformálním a příjemném duchu prodiskutoval aktuální trendy ve světě kosmonautiky. Žáci se tak dozvěděli zajímavosti o budoucnosti lidí na Marsu či vyhlídky firmy SpaceX.

Vítězi pilotního ročníku soutěže 3D tisk na Střední průmyslové škole Třebíč se stali:

Výhercem ceny odborné poroty se stal Luboš Dokulil, třída PAU1

Výhercem ceny veřejnosti se stal David Jahoda, třída PAU2

Moderátorem akce byl Luboš Oborný, třída PAU2

——————————————————————————————————————–

Tomáš Přibyl je český publicista, autor literatury faktu, odborník v oblasti informačních technologií a popularizátor kosmonautiky.