Kennedyové

Rod, který se označuje jako americká královská rodina. Jejich život byl plný peněz, krásy a úspěchů, avšak i je zasáhlo hned několik tragických událostí a spekuluje se o jejich prokletí.

Patriarchou rodu byl Joseph Patrick Kennedy, jenž si za svoji manželku vzal Rose Fitzgeraldovou, a tím vytvořil nejmocnější rodinu v Bostnu. Do svých třiceti let se stal multimilionářem. Byl to buržoázní makléř, měl vazby na chicagské podsvětí, obchodval se zbraněmi a byl to Rooseveltův velvyslanec. Chtěl se stát prvním katolickým prezidenetm v USA. Své plány si však zhatil, když se ostře opřel do Británie a Churchilla s tím, že nezvládnou nápor Hitlera.

Svůj cíl tedy přenesl na své děti. Dohromady měl 9 dětí z toho 4 syny a 5 dcer. Ze začátku kladl největší ambice na splnění svého cíle na nejstaršího syna Josepha Patricka Kennedyho Jr., který při studiích na Harvadu vstoupil do amerických námořních rezerv. Účastnil se operace Afrodita, kde bylo cílem letouny plnými vybušnin zničit rozestavěné postavení německého dalekonosného děla V-3 v Mimoyecques. Bohužel letadlo, kterým letěl Kennedy, vybouchlo ještě nad Anglií a Joseph P. Kennedy Jr. umírá. Ironií bylo, že základna děla V-3 byla nacisty tou dobou již dávno opuštěna.


Z leva: John Fitzgerald Kennedy, Robert Francis Kennedy a Edward Moore Kennedy

Povinnost stát se prezidentem tedy padla na dalšího syna – Johna Fitzgeralda Kennedyho známého pod zkratkou JFK, který se roku 1961 stal 35. prezidentem USA a zároveň  nejmladším a také katolickým prezidentem. Lidé ho milovali, prý měl neskutečné charisma a uměl dobře komunikovat s lidmi.

Amerika byla také okouzlena jeho manželkou Jacqueline Kennedyovou přezdívanou Jackie, která nebyla v manželství moc spokojená. Porodila dohromady 4 děti z nichž 2 zemřely hned po narození. Několikrát se chtěla nechat rozvést, jelikož věděla o Johnových milenkách. Do toho ale zasáhl otec Johna a nabídl Jackie milión dolarů.


Jacqueline Kennedy a John Fitzgerald Kennedy

V roce 1963 se JFK vydal na cestu do Dallasu, kde měl projíždět prezidentským kabrioletem městem. Spekuluje se, že prý měl jet uzavřeným vozem, avšak Kennedy si přál, aby mohl být blíže lidem a byl dobře vidět, proto zvolil otevřený vůz. Dne 22. listopadu, o půl jedné odpoledne, na kolonu někdo třikrát vystřelil. Jedna střela zasáhla prezidenta přímo do hlavy. Byl ihned převezen do nemocnice, kde byl po půl hodině prohlášen za mrvého.

    
Prezidentká kolona s JFK a Jackie ve svém pověstném růžovém kostýmku, který si odmítla celý den převléct, i přesto to, že byl potřísněn krví Johna.

Sekundy po výstřelu, který zasáhl prezidenta do hlavy

Ještě tentýž den bylo zjištěno, že střelcem byl pravděpodobně Lee Harvey Oswald, který byl přesunut do vazby a vyslýchán. V mládí se přidal do Námořní pěchoty Spojených států, kde prošel výcvikem na odstřelovače. Později emigoval do Sovětského svazu. K vraždě JFK se nikdy nepřiznal a dva dny po svém zadržení byl během převozu do věznice, za přítomnosti televizních kamer, zastřelen Jackem Leonem Rubinsteinem. Tak nad záhadnou smrtí prezidenta zůstalo několik nevyřešených otázek, o kterých  existuje nespočet konspiračních teorií.

Celá rodina byla smrtí dalšího člena rodiny velice zdrcena. Honba za prezidentským křeslem spadla na dalšího syna a to na Roberta Francise Kennedyho, který se stal pro vdovu po svém bratrovi velkou oporou. Čtyři roky po smrti svého bratra také kandidoval na prezidenta. 6. června při projevu v Los Angeles byl zastřelen palestincem Sirhanem Bisharaem Sirhanem. Rod Kennedyů prožívá další tragickou smrt a začíná se spekulovat a jejich prokletí.

S dalším synem Edwardem Kennedym se zřítilo letadlo. Tragédii přežil a bylo od něj očekáváno, že bude také kandidovat na místo prezidenta. Při svém projevu jednou prohlásil, že bude určitě také zavražděn. Jeho ambice na prezidentský post mu zhatil skandál, kdy sjel s asistentkou Mary Jo Kopechne z mostu, kdy sám vyplaval, ale Mary nepomohl a tento incident nahlásil až po deseti hodinách a společností byl zavržen.

Na chvíli si všichni mysleli, že je jejich prokletí už opustilo, avšak v roce 1999 zahynul syn JFK John Jr. se svojí manželkou při letecké havárii. Tuto tragédii si nemusela prožít jeho matka Jackie, která zemřela ještě před synovou smrtí.

Dnes jméno rodiny Kennedyů prezentuje Caroline Kennedyová. Je to americká spisovatelka a diplomatka. V roce 2017 jí Barack Obama jmenoval na místo velvyslankyně Spojených státu v Japonsku. Rodina Kennedyů se stala svými tragickými událostmi velice známou a pro Ameriku nesmrtelnou legendou.


Caroline Kennedy

Video z atentátu na JFK(Střelba 1:20)

Stránky s konspiračními teoriemi

Zdroje: