Divadelní vystoupení Saturnin

V pondělí 5. 11. 2018 se žáci Střední průmyslové školy Třebíč vydali do Mahenova divadla v Brně na hrané představení Saturnin, které vzniklo podle námětu známé české knihy od Zdeňka Jirotky.

Žáci odjížděli společně jedním autobusem v osm hodin ráno od školy. Cesta trvala asi hodinu a dvacet minut, ale dle slov některých žáků cesta utekla jako voda. Po příjezdu k již zmíněnému divadlu studenti dostali lístky na ono představení a šli si odložit nepotřebné věci do šaten. Do začátku představení zbývalo ještě asi patnáct minut, takže všichni měli spoustu času si v klidu najít svá místa a usadit se.

Představení trvalo přibližně dvě a půl hodiny s půl hodinovou přestávkou. Vypravěče si zahrál Martin Sláma, Saturnina Martin Siničák, tetu Kateřinu Jana Štvrtecká, Milouše Štěpán Kaminský, dědečka Zdeněk Dvořák, slečnu Barboru Annette Nesvadbová, doktora Vlacha Roman Nevěčný j. h. a strýce Františka Michal Bumbálek. Dle mnohých své role nejlépe ztvárnili Martin Siničák jako Saturnin a Štěpán Kaminský jako Milouš.

Představení bylo ve srovnání se svojí předlohou relativně přesné, byť se tam jisté scény z knížky nedostaly. Divadlo bylo dle většiny žáků skvělý zážitek jak pro čtenáře, tak pro neznalce knižní předlohy. Po skončení se odjelo stejným autobusem zpět ke škole.