Český Krumlov

Na obrázku se nachází pohled na Český Krumlov. Byl vyfocen z výšky, díky tomu můžeme vidět střechy malebných domů. V pohledu na město, ve kterém jsme, jsou vidět dvě různorodé části města, které jsou rozděleny řekou.

Na levé části fotografie se nachází spousta domů. Každý z nich má špičatou střechu v odstínech červené barvy. Vypadají dost podobně, sice občas mají jinou velikost, ale základ je stejný. Bílé stěny domů, které jsou dobře vidět z výšky. Jen jeden dům je jiný než ostatní. Stojí před ostatními a brání nám výhledu na malé domy za ním. Tyčí se nad nimi, jak obr nad trpaslíky. Svými třemi patry oproti ostatním, je chlouba levé strany. Jeho stěny jsou namalovány rudou barvou. Na nich má okna, která jsou jemně zakulacená a orámovaná bílým pruhem barvy.

Na pravé straně se nachází taky bílé domy s různými odstíny červené barvy na střechách. Ale tyto domy na sobě mají více zářivou bílou, než na levé straně města. Vidíme mezi domy, blíže k řece, věž. Má tyrkysově zbarvenou střechu a stěny jsou šedé s bílým orámováním oken. V přední části napravo se nachází zahrada. V ní jsou vyrostlé různé druhy dřevin, ale nejvíce jsou zde břízy. Jsou dominantní částí zahrady.

V pozadí celého obrázku je zámek. Šedé stěny a červená střecha nejsou moc zajímavými částmi, ale věž, která je jeho součástí, zaujme. Svým kruhovým půdorysem, oproti ostatním domům s hranatým základem, vynikne. Má různé dekorativní prvky a zeleně zbarvenou střechu, která je zakončená do špičky. Od zámku nalevo se nachází pár domů, které se rozprostírají až do dáli.

Obraz města je pěkně vyfocen. Může se zde každý na něco zaměřit, co ho více zajímá. Architekt vidí zde různé stavební styly, ekolog krásy přírody, které se nachází okolo domů a já vidím fotografii, která se zarámuje a pověsí na zeď za pohovku.