Didacta 2014

„Každoročně, v říjnu to bývá, přibudou odpoledne na školních chodbách papírky s čísly od jedné do šedesáti. Letos jich bylo 62 a znamenalo to, že Didacty se letos zúčastní 62 vystavovatelů. Každý volný metr čtvereční z vystavovacího prostoru bude zaplněn roll-upem, výrobkem, nebo studentem.

Prošel jsem si trasu ‚zájemce o technické lyceum‘ a brouzdal ve vzpomínkách, jaké to bylo, když jsem před čtyřmi roky šel po těch chodbách a tušil, že zde strávím další etapu svého života. Moc věcí se nezměnilo. Většinu informací, které říkali učitelé deváťákům, si ještě vybavuji. Deváťáci se také nezměnili.

Takže zkrátka všechno při starém a za čtyři roky žádný posun? Tak tomu nevěřte. Naše škola dostala nový kabát, přibyl nový automat na horkou čokoládu, studentský časopis (tenhle), další obory a nový fotoateliér. Právě přicházející člověk si toho stěží všimne, ale z pohledu studenta se toho mění spoustu. Prezentovaly se právě tyhle změny – jsem za to rád.“

/Milan

„A co znamená Didacta pro naše studenty? Některé třídy mají volno, avšak pro ty, co zůstali ve škole, je tento den opravdové zpestření.  Kdy jindy by viděli tolik zajímavých škol na jednom místě? Navíc se kluci mohou „kochat“ pohledem na velké hloučky dívek, které mezi vstupními dveřmi opravdu jindy nepotkáte. Já přišla letos k několika novým objevům:

1)      Hotelová škola Třebíč dělá opravdu skvělé drinky.

2)      Naše škola má úplně nové materiály o studiu.

3)      Přišla jsem na nový reklamní tah 🙂 každá technická škola měla na svých stanovištích dívky a u typických holčičích oborů postávali kluci s motýlky!“

/Verča