Bowlingové odpoledne

Možná jste si všimli, že dne 6. 12. po večeři byl na domově mládeže nevšední klid. Vedení domova totiž uspořádalo pro žáky bowlingový turnaj. Vydal jsem se tedy zjistit, jak to všechno probíhalo.

Lítý boj o pytel plný sladkostí se odehrával na sedmi bowlingových drahách v restauraci U Kmotra. Pětičlenné týmy měly za úkol ve dvou kolech nasbírat maximum bodů. Na tvářích zúčastněných bylo jasně vidět, že se nikdo nevzdá bez patřičného boje. Rozdíly mezi jednotlivými družstvy byly minimální, a nakonec si výhru odnesl tým složený z žáků: Jiří Kožnar, Martin Šašek, Jan Pazdera, Lukáš Dvořák, Daniel Štancl, Jakub Tesař (všichni ENE4).

A jak se pro What’s in vyjádřil jeden z vítězů, Jiří Kožnar: „Vánoční bowlingový turnaj je tradiční a velmi oblíbená událost na internátě. Tento rok náš tým z 9. patra triumfálně zvítězil. Největší podíl na úspěchu týmu nesou na svých bedrech Štancl s Tesařem, kteří obecně vynikají v míčových hrách (ačkoli tedy nelze bowlingovou kouli považovat za míč). Odměnou nám byla taška s dobrotami a diplom, který dnes hrdě visí na zdi v pokoji č. 11.“